Share Week #1: Share Week 2014!

28 lutego 2014


Na koniec miesiąca coś o inspiracjach, czyli Na marginesie.

Zdarza się, że czytać książki nie wypada, nie chce się, lub akurat żadnej się przy sobie nie ma (3x sic!).
Dla mnie takie momenty są idealne na przegląd wpisów na blogach, które odwiedzam. W sam raz na chwilę z herbatą czy kawą. Stron tych jest całkiem sporo, ich tematyka jest dosyć różnorodna, ale jak każdy mam pośród nich swoich ulubieńców. 

Trwa trzecia już edycja Share Week 2014! - polecamy najlepsze v/blogi, której inicjatorem jest Andrzej Tucholski i jego portal Jest Kultura. Ideą akcji jest podzielenie się z czytelnikami linkami do stron, które autorzy uważają za ciekawe, inspirujące i godne polecenia innym. 

Pomyślałam sobie, że to fajna okazja, by polecić Wam zatem moje ulubione blogo-strony, a także w ten może nietypowy sposób podziękować ich autorom (:


_____________
Podróżniczo


Koralina tropi przygody to pasjonatka podróżowania. Niespokojna dusza, która nie potrafi usiedzieć długo w jednym miejscu. Witając się z nią, lepiej od razu zapytać "dokąd tym razem?" zamiast "co słychać" (jej słowa). Nie jest istotne czy daleko, czy blisko - najważniejsze, by być w ruchu. Pasję widać na zdjęciach i czuć w tekstach. Lubię ją.


_____________
Literacko


Ambrose (dawniej Czytelna strona miasta, a obecnie Klub AA) odkryłam właściwie tylko dzięki niemu samemu i jestem mu za to niezwykle wdzięczna. Chyba już zawsze Ulubiony M. będzie się śmiał z pewnego wieczoru, w trakcie którego telefon oznajmił, że przyszedł mail, mail ten informował, że pojawił się komentarz, a po przeczytaniu komentarza zrobiłam wielkie oczy i powiedziałam: "kochanie, pojawił się ktoś, kto lubi dyskutować, nie mogę go spłoszyć...". Więc Ulubiony ochrzcił Ambrose jelonkiem.
Każda jego recenzja stanowi dla mnie inspirację do rozwijania własnych czytelniczych umiejętności (bo nie chodzi jedynie o umiejętne odczytywanie literek) oraz dowód na to, że można pisać takie teksty, po przeczytaniu których jedyne co można dodać to to, że nie ma się już zupełnie nic do dodania.


_____________
Kulinarnie


Z Helen gotuję. Jeśli nie mam pomysłu na coś dobrego, zaglądam w pierwszej kolejności do niej. Jest prosto i smacznie. Fajnych blogów kulinarnych jest wiele, jednak przewagą Domowych Potraw jest fakt, że jeśli w trakcie gotowania zrodzą się w mojej głowie wątpliwości, autorka szybko odpowie (albo mi podpowie) i je rozwieje. Za co bywam często wdzięczna, bo (tak sobie myślę, że) rozdawanie talentu do gotowania przestałam zapewne w jakiejś księgarni.


_____________
Hand-made'owo


Addicted to crafts to dwie Asie i  jedna Ewa, które na swoim blogu przedstawiły się w tak doskonały sposób, że z miejsca podbiły moje serce. Są zabawne, kreatywne i mają kota. Ich ulubionym zajęciem jest szperanie po sklepach za drogimi rzeczami i udowadnianie, że można je za grosze zrobić samemu - szeroko pojęte rękodzieło, na które uwielbiam patrzeć.


_____________

Zapewne też macie swoich ulubieńców.
Share Week to fajna okazja, by pokazać ich innym.
Na przykład mi.
Teraz Wasza kolej (:

Powiązane tytuły

5 komentarzy

 1. Addicted to crafts nie znałam, ale chętnie się teraz zaczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna akcja! Ja odwiedzam tyle stron, że chyba nie umiałabym wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za miłe wyróżnienie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki bardzo za wyróżnienie, fajnie znaleźć się na Twojej liście! :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: