Co w księgarni zabeczy: grudzień 2015

30 listopada 2015

Dzień dobry Szanownemu Państwu w ten ostatek listopada. Szaliczek, czapeczka i spacer po zapowiedziach. Wybór niewielki, ale to taki z góry powzięty plan może kiedyś po nowym roku. Uważam, że grudzień to najlepszy czas na przeczytanie tego, co nieustannie się przesuwało w czasie z jakiegoś powodu. Tak to przynajmniej wygląda u mnie.
 A Ty? Masz tytuł, który leży, patrzy smutno, kurz i wyrzuty sumienia zbiera?
Może czas najwyższy dać mu szansę?(:
____________________________ 
"Co w księgarni zabeczy" to subiektywny wybór kilku książek, które mają pojawić się na rynku w nadchodzącym miesiącu, a które zwróciły czymś (okładko-tytuło-autoro-opisem) moją uwagę. To takie książki, o których pomyślałam sobie: to może być fajne - przeczytałabym sobie.
Dlatego właśnie jest to lista obrośnięta 100% wełną subiektywizmu.
I kropka!
____________________________

  

Eleanor Catton: Próba (wyd. Literackie, 3-12-2015) - nagrodzona powieść pani Catton nie zrobiła na łące wielkiego szału. Stadko wysłuchało, cztery owce zostały, dwie sobie poszły w powątpiewającym rytmie i tak właśnie to było. "Próba" jest debiutancką powieścią autorki i pomyślałam sobie, że może warto dać jej (autorce) jeszcze jedną szansę. Z okazji nowego roku i gdzieś tam kiedyś po nowym roku. Więc odnotowuję sobie, że będzie.

Virginia Woolf: Fale (wyd. Literackie, 2-12-2015) -  nie jestem pewna, czy się z tą książką pokochamy, ale staram się raz na jakiś czas powracać do prozy poetyckiej, dlatego na przyszłoroczny powrót wybrałam właśnie "Fale". Lubię Virginię, czytywałam Virginię, a zdanie otwierające "Panią Dalloway" jest jednym z moich ulubionych otwieraczy, dlatego liczę, że mnie ta fala poniesie.

Wojciech Siudmak: Album (Rebis, 1-12-2015) - obrazy, grafiki, dzieła niezwykłe. Surrealizm, choć pan Wojciech mówi o sobie hiperrealista przestrzenny. Jestem zauroczona jego pracami, dlatego na mojej półce wdzięczy się kolekcja Dicków i Diun z jego autorskimi wizjami wewnątrz. To będzie taki prezent ode mnie dla mnie, na który już się cieszę.
____________________________

Uściski (:

Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: