Co w księgarni zabeczy: styczeń 2016

29 grudnia 2015

Styczniowe zapowiedzi zawsze wydają mi się szczególne - otwierają przecież nowy rok. Myślicie, że wydawcy mają swoje przesądy, powiedzonka? Np. jaka sprzedaż noworocznego tytułu, taka całoroczna. Muszę kogoś koniecznie o to zapytać...
____________________________
"Co w księgarni zabeczy" to subiektywny wybór kilku książek, które mają pojawić się na rynku w nadchodzącym miesiącu, a które zwróciły czymś (okładko-tytuło-autoro-opisem) moją uwagę. To takie książki, o których pomyślałam sobie: to może być fajne - przeczytałabym sobie.
Dlatego właśnie jest to lista obrośnięta 100% wełną subiektywizmu.
I kropka!
____________________________

Tove Jansson: Córka rzeźbiarza (wyd. Marginesy, 13-01-2016) - wcześniej była "Wiadomość", dzięki której mama Muminków przestała być w mojej głowie jedynie mamą Muminków. Teraz wydawnictwo Marginesy prezentuje zbiór autobiograficznych opowiadań autorki z 1968 roku, czyli  pierwszą książkę dla dorosłych, bez Muminków w środku. Lubię, gdy ktoś mi pięknie opowiada.
Link do wełniastej opowieści o książce - Klik!


James McBride: Ptak dobrego boga (wyd. Czarne, 13-01-2016) - amerykańska ciekawostka, powieść łotrzykowska, pełna - według zagranicznych głosów - poczucia humoru i przewrotności. Przeddzień wojny secesyjnej i młody chłopiec, dzieciak, jako główny bohater opowieści dla dorosłych. Ponownie. Takie pasmo jakieś mam ostatnio: Szczygieł, Kanada, a teraz Ptak... (:
Link do wełniastej opowieści o książce - Klik!

John Irving: Aleja Tajemnic (wyd. Prószyński i Ska, 12-01-2016) - nie mogę nazwać się wierną fanką Irvinga, bo często potrafię o nim zupełnie zapomnieć lub też trafić na jedną z nieprzeczytanych jeszcze powieści i stwierdzić, że to chyba nie to. Tym razem jednak zaświeciły mi się oczy. Gęstość, fatalizm i brak literackiej łatwizny, a do tego wiedza na temat tego, co wydarzy się w przyszłości brzmią całkiem intrygująco.
David Mitchell: Czasomierze (wyd. MAG, 3-01-2016) - nowa Uczta Wyobraźni. I jaka ładna. David Mitchell już trzykrotnie udowodnił, że wyobraźnię to ona ma niczym studnia bez dna. Tym razem zapowiada się podobnie. Już wyczekuję. Mocno.
Link do wełniastej opowieści o książce - Klik!

Philip K. Dick: Kopia ojca (wyd. Rebis, 26-01-2016) - wszędzie dookoła widzę informacje, że trzeci tom opowiadań zebranych Philipa K. Dicka pojawi się w styczniu. Tylko na oficjalnej stronie wydawnictwa jej nie ma. Mogłoby się okazać, że będzie. Niech będzie. Do mojej dickowskiej kolekcji.

Gavin Extence: Lustrzany świat Melody Black (wyd. Literackie, 14-01-2016) - mając w pamięci przyjemność związaną z lekturą poprzedniej powieści pana Gavina, o TEJ konkretnie, ciekawi mnie, co wymyślił tym razem i czy będzie choć jeden Kurt wewnątrz. I żeby tradycji stało się zadość,  "Lustrzany świat..." również mam zamiar przeczytać w pociągu. 
Link do wełniastej opowieści o książce - Klik!

____________________________
Okładki pochodzą ze stron wydawnictw.


Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: