Wełniaste Podejście do Literatury

Wyniki: HO.HO.HO. Świąteczna Randka w Ciemno z Książką.

28 grudnia 2015

Poświąteczne Dzień Dobry (: 

Zapewne jesteście przejedzeni i przynajmniej część z Was ma to szczęście, że sobie nadal poświątecznie leniuchuje. Trochę zazdroszczę, owszem, ale na szczęście tylko trochę, bo lada moment sama wrócę do leniuchowania i nadrobię straty. Choć przyznam, że zmuszenie się dziś do wstania o godzinie 5:30 było podłe i nieludzkie. A nieowcze najbardziej.

Dziś wieczorem mam w planach przygotowanie nowego Co zabeczy, które pojawi się na Wełniastym już jutro (serdecznie zapraszam), a tymczasem przynoszę szybkie wieści radosne, przemiłe y feliz, bo drogą ślepolosową wyciągnęłam z filiżanki w kropki dwie sympatyczne dusze, które tym samym na Randkę w Ciemno wyślę (:

Tak wyglądają absztyfikanci*:

Tak wyglądały wszystkie osoby chętne na spotkanie w ciemno:

 A tak wyglądają wspomniane wcześniej dusze, na randkę z którymi wybiorą się absztyfikanci:

Agnieszce (¡no te desesperes!) i Yvonne serdecznie gratuluję i proszę o podesłanie mi (owcazksiazka@gmail.com) adresu do korespondencji. 

Żeby Randki w Ciemno miały sens, muszą być wielką niewiadomą. Jeżeli jednak okaże się, że absztyfikanta znacie albo zupełnie się Wam nie spodobał, oddajcie go pierwszej napotkanej osobie (:

Wszystkim chętnym dziękuję za wzięcie udziału w kolejnej odsłonie wełniastej akcji adopcyjnej Książka szuka domu, zawsze można na Was liczyć, dlatego dziękuję Wam w imieniu książek. Bo książki muszą być czytane.
Uściski i do przeczytania jutro!_________________________________________________
* Słowo absztyfikant pojawiło się w polszczyźnie w XIX w. i najprawdopodobniej jest związane z czasownikiem amplifikować 'rozwlekle opowiadać, przesadzać w opowiadaniu, wyolbrzymiać' zapożyczonym z łac. amplifico 'rozszerzam, powiększam'. Osobę, która mówiła dużo i górnolotnie, nazywano amplifikantem. Wyraz ten ulegał kolejnym zmianom, o czym świadczą różne zapisy w różnych źródłach, por. amplifikant → amprztyfikant → aprztyfikant → apsztyfikant → absztyfikant. Jest on dowodem na to, że dawniej zaloty, starania o rękę panny, wymagały wielu zabiegów i pięknych słów. Zmiany obyczajów powodują, że wyraz wychodzi już z użycia. [sjp.pwn.pl]

Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: