Co w księgarni zabeczy: kwiecień 2016

31 marca 2016

Kwiecień - plecień, bo przeplata... również tematycznie przeplata. Cztery okładki, a pod każdą z nich coś diametralnie odmiennego od pozostałych. Cztery kompletnie różne historie. Cztery strony Świata. No tak mi jakoś wyszło.
____________________________

"Co w księgarni zabeczy" to subiektywny wybór kilku książek, które mają pojawić się na rynku w nadchodzącym miesiącu, a które zwróciły czymś (okładko-tytuło-autoro-opisem) moją uwagę. To takie książki, o których pomyślałam sobie: to może być fajne - przeczytałabym.
Dlatego właśnie jest to lista obrośnięta 100% wełną subiektywizmu.
I kropka!
_____________________________________


Maja Lunde: Historia pszczół (wyd. Literackie, 14 kwietnia 2016) - jedna powieść i trzy ukryte w niej historie - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, których elementem wspólnym są pszczoły. Intryguje mnie zwłaszcza część dotycząca roku 2098. Przy okazji walnę moje przesłanie dla Świata: Kochajmy pszczoły, bo Świat bez zapylania i herbata ze sztucznym miodem to już nie to samo...

Jo Soares: Xango z Baker Street (wyd. Rebis, 12 kwietnia 2016) - czy jesteście w stanie sobie wyobrazić, że Sherlock Holmes i dr Watson wyruszają gdzieś poza deszczową Anglię? Do gorącej Brazylii na przykład. W Rio de Janeiro ganiają za skradzionymi skrzypcami Stradivariusa. Już widzę oczyma wyobraźni Benedicta C. jak z postawionym kołnierzem płaszcza tańczy salsę... ^^

Marcin Kydryński: Biel. Notatki z Afryki (wyd. Edipresse, ok. 15 kwietnia 2016) - bo piękne zdjęcia. Bo niezwykłe podejście do opowieści o podróży. Porque la siesta en la hamaca. W Afryce.

Natsume Soseki: Wrota (wyd. Psychoskok, 20 kwietnia 2016) - Pan Soseki raczej nie pozostawi obojętnymi miłośników literatury japońskiej. Jeśli wierzyć ploteczkom, to Wrota pana Soseki naprawdę wyjdą, choć w przekładzie z j.angielskiego. Jeśli wierzyć ploteczkom. Czekam. I nawet okładka mnie nie odstraszy!
__________________________________
Prawie wszystkie okładki pochodzą ze strony wydawnictw.
Ostatnia pochodzi z portalu japonia-online.pl .Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: