Co w księgarni zabeczy: październik 2016

29 września 2016

Noszę już kocyk, płaszcz, a indygo kalosze stoją w gotowości. Nadszedł czas wszystkiego z dyni.
Znowu zaczynam czuć się sobą. I mi dobrze.
____________________________

"Co w księgarni zabeczy" to subiektywny wybór kilku książek,
które mają pojawić się na rynku w nadchodzącym miesiącu, a które zwróciły czymś (okładko-tytuło-autoro-opisem) moją uwagę.
To takie książki, o których pomyślałam sobie: to może być fajne - przeczytałabym.
Dlatego właśnie jest to lista obrośnięta 100% wełną subiektywizmu.
I kropka!
_____________________________________


Viet Thanh Nguyen: Sympatyk (wyd. Akurat, 12-10-2016) - każdy medal ma dwie strony, choć przez zbyt częste oglądanie tylko jednej z nich, zapominamy o tym. Będzie o wojnie wietnamskiej z tej mało spotykanej bo nie-amerykańskiej perspektywy. O człowieku, który robi na dwa fronty. O nagrodzie Pulitzera 2016 też będzie.
Wełniasta opowieść o książce - Klik!

Marlon James: Krótka historia siedmiu zabójstw (wyd. Literackie, 27-10-2016) - czy można żyć szczęśliwie w miejscu, które kipi od agresji, gwałtów, przemocy, rozbojów i ulicznych wojen gangów podsycanych przez politykę? Ya mon! (i słyszę kalimdorskie trolle), o ile się z niego wyjedzie. Taka moja myśl po 200 stronach powieści. Przede mną jeszcze 540... O nagrodzie Bookera 2015 też będzie.
Wełniasta opowieść o książce - Klik!

Michael Cunningham: Dziki łabędź i inne baśnie (wyd. Rebis, 25-10-2016) - nieco inaczej, bo dla dorosłych i we współczesnej odsłonie, a jednak ciągle to znane nam wszystkim baśnie. W dodatku napisane po cunninghamowsku, czyli pięknie. Nic tylko czytać.
Wełniasta opowieść o książce - Klik!

George Saunders: 10 grudnia (wyd. WAB, 12-10-2016) - przeczytałam jedno opowiadanie. Jedno. Zamieszczono je w ostatnim numerze Książek. Piszą o Saundersie, że to jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Nie wiem, znam tylko Al Roosten, więc trudno mi mówić cokolwiek, wiem natomiast, że zapachniało mi Palahniukiem, a tak to ja lubię. Story Prize 2013 (tak).

J.K.Rowling,  J.Tiffany, J.Thorne: Harry Potter i Przeklęte Dziecko (wyd. Media Rodzina, 22-10-2016) - w przypadku tej książki to ja mam pytanie. Może ktoś z was już wie: co to właściwie jest? To jest ciąg dalszy, ósmy tom serii? Startujemy od punktu, gdy wsadzili dzieci do pociągu i... (nowa powieść)? Pytam, bo mnie te obce nazwiska na okładce niepokoją i nie wiem, co o tym myśleć.

____________________________

Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: