Co w księgarni zabeczy: grudzień 2016

30 listopada 2016

O trzech takich, co się do mnie ładnie uśmiechają, czyli na koniec miesiąca trzy grudniowe tytuły. Koniec roku nigdy nie jest bogaty w nowości, ale gdy się chce, to się znajdzie. I znalazłam. Dwie nowości - jedna co prawda ze statusem podobno, ale na pewno mocno wyczekiwana oraz jedno wznowienie. Zapraszam.
____________________________

"Co w księgarni zabeczy" to subiektywny wybór kilku książek,
które mają pojawić się na rynku w nadchodzącym miesiącu, a które zwróciły czymś (okładko-tytuło-autoro-opisem) moją uwagę.
To takie książki, o których pomyślałam sobie: to może być fajne - przeczytałabym. JA.
Dlatego właśnie jest to lista obrośnięta 100% wełną subiektywizmu.
I kropka!
_____________________________________


Petr Stančík: Młyn do mumii (podobno w grudniu 2016, wyd. Stara Szkoła) - Magnesia Litera za prozę w 2015 roku (taka czeska Nike). Pamiętam okładkę tej książki (ciut inną niż nasza) od pojawienia się listy nominowanych do nagrody i zastanawiałam się, czy ktoś by to u nas wydał. I stało się! Mistyczny pornograficzno-gastronomiczny thriller retro w XIX-wiecznej Pradze. No przecież, że muszę. Nasz czechofilski dom już na nią czeka (:
Wełniasta opowieść o książce - Klik!

Joanna Bator: Rok królika (7 grudnia 2016, wyd. Znak) -byliście kiedyś w Ząbkowicach Śląskich? Ja byłam. Opis wrażeń zostawiam sobie na dzień, gdy będę o nowej powieści Joanny Bator opowiadać. Tymczasem mogę powiedzieć tyle, że Anna Karr nie będzie obca tym, którzy znają Wyspę Łzę, temat znikania dla świata również oraz że po przeczytaniu w sieci udostępnionego czytelnikom fragmentu, wiedziałam, że bardzo chcę przeczytać całość. Króliki grozy zaatakują.

Patrick Ness: Siedem minut po północy (2 grudnia 2016, wyd. Papierowy Księżyc) - pod koniec grudnia do kin trafi film na podstawie powieści Nessa. Gdy planuje się go obejrzeć, najpierw należy przeczytać książkę. Tak działam. Przeważnie. Taki mam plan. Podobała mi się poprzednia okładka, ale że film zobowiązuje, wznowienie pojawi się na początku grudnia w okładce filmowej. Może czytaliście już kiedyś? Warto?
Wełniasta opowieść o książce - Klik!
 
_______________________________________Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: