Share Week #4: Share Week 2017!

23 marca 2017


Zdążyłam. Dzień dobry.

Hasło jestem, choć mnie nie widać to motto mojej obecności w zbyt rozległych jak na moje możliwości Internetach. Dlatego takie akcje jak ta są doskonałe. Bo takie osoby, jak ja, mogą za ich sprawą powiedzieć dziękuję tym, na których trafili, często przypadkiem, i których się trzymają, choć często w milczeniu.
Tak. To o mnie. 

Odkąd poznałam tę akcję, każdego roku z przyjemnością biorę udział w jej kolejnej edycji. Ta jest już czwarta. Ideą SHARE WEEK, powstałego z inicjatywy Andrzeja Tucholskiego, jest polecanie. Twórcy polecają innych twórców, przekazują ich dane za pomocą formularza na stronie akcji i obserwują, czy... - teraz będzie mega żart - jakiś blog literacki pojawi się w podsumowaniu końcowym całej akcji jako najczęściej polecany adres w internecie (;

Czas dołożyć kolejne strony. Czas na Share Week #4: 2017!Diana jest moim odkryciem z roku 2016. Śledzę jej teksty od jakiegoś pół roku, a była to sympatia od pierwszych przeczytanych słów. Potem doszły jeszcze do tego piękne obrazy. Lubię nietypowość. Lubię, gdy jest niby normalnie, ale jednak wyjątkowo. U niej to dostaję. Z czasem okazało się również, że mamy całkiem sporo wspólnego poza literaturą i sympatia pogłębiła się jeszcze bardziej. Ba, ja przez nią wpadłam w nałóg! Tylko i wyłącznie przez nią. Uzależniłam się od Gwinta do tego stopnia, że Yennefer przestała już wierzyć, że wyjdę z knajpy i ją kiedykolwiek uratuję...


Lubię, gdy Hadyna rozkminia. Robi to bardzo inteligentnie, a przy tym tak swobodnie i tak bez ciśnienia, że to się w czasie lektury jej tekstów czuje. Czasem jej tego luzu pisania zwyczajnie zazdroszczę. Z Hadyną czuję wewnętrzną więź. Nie tylko książkową. Wystarczy że przywołam za przykład pewną niebieską budkę policyjną, albo chociażby worki melanżu, które wypełniają mi szafę. Zatem chyba chodzi o wewnętrzną nerdozę, choć oczywiście książki są jak zawsze najważniejsze.


Rzetelnie, dokładnie i ciekawie = nie nudzi mnie. Bywa, że nawet zabawnie. Co prawda gdy go nadto poniesie, wpada w biblijny patos, ale że jestem czuła dla czytających pasjonatów, zaciskam ząbki i czytam go dalej. Jestem ogromną fanką całego cyklu filologicznego, bo mam dzięki temu okazję zobaczyć, co mnie (czasem myślę, że na całe szczęście) ominęło. Człowiek z życiową misją edukacji Internetów. Niepisany król czepialstwa, więc uważajcie, bo on czuwa - wyobrażam sobie, że czai się w ciemnościach, ilekroć coś piszę, i czeka tylko na punkt zaczepienia. There's no rest for the wicked (; Qubusiątko moje - ode mnie wielkie 💙 za całokształt Twojej postaci.


Jeśli jesteście ciekawi. 
Poniżej znajdują się linki do moich wcześniejszych głosów w akcji, które uświadamiają mi, ile niezwykłych ludzi i ich stron miałam okazję poznać na przestrzeni tych lat, które spędzam cicho w blogosferze.

Nieustająco ich wszystkich polecam i wszystkim im Dziękuję (:
Jeżeli również chcesz wziąć udział w zabawie, koniecznie przeczytaj 
WAŻNE, PODSTAWOWE INFORMACJE, 
czyli regulamin wprost ze strony organizatora całej inicjatywy!

  • Akcja trwa od 13 marca do końca dnia 26 marca 2017.
  • Podsumowanie pojawi się po trzech-czterech tygodniach od zamknięcia zgłoszeń.
  • Blogerzy na blogach polecają blogerów, youtuberzy filmami polecają youtuberów a podcasterzy odcinkami podcastów polecają podcasterów.
  • Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2017 – na swoim blogu lub kanale wideo, lub podcaście w czasie trwania akcji publikujesz materiał, w którym polecasz innych twórców (blogerzy – blogerów, youtuberzy – youtuberów, podcasterzy – podcasterów).
  • Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D).
  • Link do swojego materiału blogowego ORAZ podcastowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM, a link do materiału video wrzucasz do komentarzy POD TYM FILMEM.
  • Swoje polecenia przepisujesz do FORMULARZA NA STRONIE AKCJI.
  • Źle uzupełnione, błędne zgłoszenia NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ. No niestety. Literówka niweluje głos na twórcę. Opublikowanie polecenia podcasterów na blogu sprawia, że ignoruję całe zgłoszenie. Przez lata poprawiałem takie rzeczy za ludzi, ale gdy mam do czynienia z 400+ osobami, które zostawiają w tabelce 5000+ danych to, fizycznie, nie daję rady. Tak więc jeśli chcesz wziąć udział w podsumowaniu SHARE WEEK to, ładnie proszę, uzupełnij formularz dokładnie.
  • Możecie na końcu dać znać poleconym osobom, że je lubicie.
  • Ale przede wszystkim należy się dobrze bawić.


Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: