Co w księgarni zabeczy: maj 2017

28 kwietnia 2017

Majowe nowości są tak dobre, że prawdę mówiąc, chciałabym mieć je wszystkie.

Dzień dobry!

Dzisiaj, już za parę godzin, rozpoczyna się długi weekend. Nie wiem jak w Twojej części kraju, ale ja tutaj u siebie taki klimacik bardziej jesienny niż wiosenny mam. Aura zdecydowanie sprzyjająca czytaniu, dlatego mam w planach dokończenie kilku książek i pomalowanie kilku ścian. Tymczasem zapraszam na przegląd nowości, którymi będzie można zaczytywać się w nadchodzącym miesiącu. A Maj zapowiada się naprawdę bardzo, bardzo dobrze, spójrz tylko.

Trzydziesty siódmy przegląd 'Co w księgarni zabeczy' czas zacząć.


Bernhard Schlink - Kobieta na schodach (9 maja 2017):  

Lektor to jedna z piękniejszych książek, jakie czytałam. Znasz? Jeżeli nie, poznaj koniecznie. W maju w naszych księgarniach pojawi się nowa powieść autora - skomplikowana i fascynująca. Już się cieszę na myśl, że znów przeczytam Schlinka.

Fragment opisu wydawcy: Przejmujący w ascetycznym ujęciu Schlinka obraz gry pozorów, bliskości w obliczu nieodwołalnego, odchodzenia, utraty. 'Kobieta na schodach ' zaczyna się jak kryminał, a kończy jak historia życia i miłości.

Jaume Cabré - Agonia dźwięków (10 maja 2017):

Wielka wyobraźnia, niepowtarzalny styl i koncertowe rozgrywanie komponowanych fabuł, czyli Jaume Cabre znów będzie mnie uwodził słowem. Napisana w 1984 roku powieść, którą sam autor uznaje za początek swego dojrzałego pisarstwa. Czekam niecierpliwie ( :

Fragment opisu wydawcy: Pasjonująca powieść gotycka, która po raz kolejny udowadnia maestrię katalońskiego pisarza o niepodrabialnym stylu.

Zośka Papużanka - Świat dla ciebie zrobiłem (data premiery 15 maja 2017):

Rudowłosa i żółtobuta Zośka, autorka-matka wspaniałego Onego Śpika /Klik!/, który w 2016 roku zyskał tytuł wełniastego ulubieńca, powraca. Wszyscy się cieszymy, bo wiemy, że jest z czego, prawda?

Fragment opisu wydawcy: To książka o tym, że nie ma nas bez innych. Że nie umiemy być ze sobą, chociaż tego właśnie potrzebujemy najbardziej. I że bycie razem nie jest ani trudne, ani łatwe. I że z tej łatwości i trudności robią się historie, które trzeba opowiedzieć.


Sztuka powieści. Antologia wywiadów z pisarkami z "The Paris Review" (15 maja 2017):

Niedawno na Wełniastym gościli wybitni Pisarze z pierwszego tomu. Jeżeli nie miałeś okazji ich poznać, to zapraszam serdecznie tędy /klik/. Tymczasem ja przygotuję już kanapę na kolejnych gości, wybitne Pisarki.

Fragment opisu wydawcy: Sztuka powieści pozwala spojrzeć przez ramię najwybitniejszym pisarkom ostatniego pięćdziesięciolecia; jest jednocześnie historią literatury współczesnej w pigułce i erudycyjnym, wielogłosowym wykładem o tym, czym są pisarstwo i życie.
  
Recenzja już jest - Klik!
 

Margaret Atwood - MaddAddam (16 maja 2017):

Za sprawą pewnego osobnika, o czym zresztą niedługo opowiem więcej, skończyłam właśnie czytać Oryks i Derkacza. I jestem zafascynowana. Powieść ta jest częścią cyklu MaddAddam, do którego w maju dołączy trzecia książka o takim samym tytule. Qbuś, cieszysz się?

Fragment opisu wydawcy: Toby, ocalała ze stworzonej przez człowieka zarazy, która spustoszyła ziemię, opowiada historie. Same opowieści jednak nie wystarczą, gdy garstka ocalałych musi dać odpór przebiegłym świnionom, napadającym na ich skromny ogród, i zdziczałym, podstępnym paintbólowcom.


Deborah Levy - Gorące mleko (29 maja 2017, Znak):

Powieść z krótkiej listy nominowanych do Bookera w 2016 roku. Matka i córka, domek na plaży w Andaluzji, dziwna klinika prowadzona przez dziwnego człowieka i pobyt, który w żadnym wypadku nie może być uznany za wakacje. To będzie to. Czuję to w wełnie.

Fragment opisu wydawcy: Ta intrygująca, wypełniona zmysłowymi obrazami i niepokojącą symboliką, tocząca się w wolnym rytmie powieść jest medytacją nad bliskością, wolnością, tożsamością i macierzyństwem.


Okładki pochodzą ze strony wydawców, dlatego po ich kliknięciu tam właśnie się udasz.
Ewidentnie mój rachunek bankowy znów schudnie na rzecz uzależnienia od literatury. Cóż. Na szczęście lubię to swoje uzależnienie i je regularnie dokarmiam. To co? Którą z nich będziemy czytać razem?
Udanej Majówki - ciepła i słońca Ci życzę -  i do przeczytania w maju! (:

                                                                                                                                                      Uściski,


Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: