Seria Pięciu: Książki pod kocyk

21 października 2017


Dzień dobry (:

Najbliższe miesiące będą obfitować w aż nazbyt wiele okazji, by zawinąć się w kocyk i czytać. A to deszcz pada, a to za zimno by wychodzić, a to smutek wszedł do pokoju, a to przeziębienie się przypałęta, a to za ciemno już by cokolwiek... itd., itp. Wiem, co mówię. Praktykuję to wszystko rok w rok. Ba, nawet dzisiaj - w mglistą, mokrą trójmiejską sobotę w towarzystwie kataru. Dlatego Serię Pięciu, cykl pięciu książek związanych przeze mnie tematem, otworzą książki pod koc. Zapraszam.


Pięć propozycji wytrawnego jesiennego kocykowicza
(czyli mnie)

1. Jeżeli kocyk, bo deszcz pada...
...to zdecydowanie przyda Ci się Podróż na południe. Gdzie słońce, wakacyjny klimat i niezwykła opowieść w opowieści, w opowieści, w opowieści. Michal Ajvaz zabierze Cię w podróż poprzez ramy gatunkowe, style, poprzez czas i realizm nierealny, w poszukiwaniu mordercy. Zdecydowanie zapomnisz o tym, że u Ciebie właśnie pada.

Recenzję znajdziesz tutaj - KLIK!

🍁🍁

2. Jeżeli kocyk, bo smutek...
...to z pewnością potrzebny Ci Charles Bukowski i zbiór opowiastek Kłopoty to męska specjalność. Siądziecie we dwójkę, nalejecie sobie... no kto co tam lubi sobie nalewać i będziecie opowiadać historie śmieszne, sprośne, niemożliwe. Będziecie się klepać po kolanach i śmiać ze Świata i jego problemów. A im bardziej Charles będzie zrobiony, tym lepiej dla twojego humoru. Uwierz mi, wszelkie smutki zrobią na ten czas pyk i znik!

Recenzję znajdziesz tutaj - KLIK!

🍁🍁

3. Jeżeli kocyk, bo za zimno, by...
...to koniecznie musi być coś, co Cię rozgrzeje. Trans w Hawanie Leonarda Padury zabierze Cię na Kubę. W miejsce upalne, duszne, lepkie i brudne. Porzuci w sercu Hawany, gdzie ocierając pot z czoła, będziesz musiał znaleźć mordercę nim ten znajdzie Ciebie. Wyścig czas zacząć! I słowo, że zapomnisz o zimnie.

Recenzję znajdziesz tutaj - KLIK!

🍁🍁

4. Jeżeli kocyk, bo przeziębienie...
...to potrzebujesz czegoś, co ma magiczną moc. A taką magią władał Boris Vian, gdy pisał Pianę złudzeń... pardon - Dni. I może Cię nie uzdrowi, ale na pewno rozbawi, rozczuli, wzruszy (więc kataru ubędzie) i przyjemnie spędzicie razem ten zakatarzony czas. To moja ulubiona opowieść o miłości! 💙

Recenzję znajdziesz tutaj - KLIK!

🍁🍁

5. Jeżeli kocyk, bo za ciemno, by...
...to do kompletu konieczna jest Jedna księżycowa noc, którą specjalnie dla Ciebie przywoła Caradog Prichard. W tej niezwykłej opowieści o dzieciństwie na walijskiej wsi odnajdziesz wszystko czego potrzeba, by zwyczajnie zatracić się w lekturze. Choć wesoło nie będzie, wyjątkowość tej opowieści sprawi, że nawet nie zauważysz, że już zrobiło się jasno.

Recenzję znajdziesz tutaj - KLIK!


Jeżeli zdarzy Ci się zatem kocykowanie, bo..., warto mieć pod ręką odpowiednią lekturę.
Bo kocykowanie bez książki jest jak październik bez kremu z dyni - bez sensu 🍁

A Ty z czym dziś kocykujesz? 
                                                                                                            Uściski!

W serii:
Seria Pięciu #1: Książki pod koc
Seria Pięciu #3: Śnieżne opowieści 
Seria Pięciu #5: O ciemnych odcieniach miłości  
Seria Pięciu #6: Oderwij się od rzeczywistości, czyli czasozaginacze
 


Powiązane tytuły

0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś, bo to dla mnie mobilizacja do dalszego pisania.
Dziękuję również za Twój komentarz. Może to być początek ciekawej rozmowy (: