Wełniaste Podejście do Literatury

O WEŁNIASTYM

Piszę bowiem, nie aby prawdę przez siebie poznaną utrwalić, tylko by ku prawdzie, której nie znam dotrzeć. Gromadzę tysiące i tysiące słów. Nie! Źle się wyraziłem: gromadzę; lepiej: kopię. Te tysiące i tysiące słów z głębin siebie wydobywam, rzucam je na pergamin […] krocie słów to coś, z czego muszę się wyzwolić, by dokopać się - do czego? nie wiem. […] I właśnie teraz zastanawiam się, czy nie jest celem tej mojej roboty dokopanie się do radości życia. Że oto gdzieś jeszcze dalekie są słowa, zestawienia słów, zestawień zespoły, do których dotarcie pozwoli mi odczuć dreszcz, co na mowę przełożony znaczyłby: „Jak to dobrze, że żyję”.
Słowo i ciało - Teodor Parnicki


Witaj, przybyszu (:

Całe Wełniaste Podejście do Literatury to tylko ta strona i jedna ja - Justyna.

Znaki szczególne? 

Wielbicielka literatury czeskiej, hiszpańskiej, iberoamerykańskiej; reagująca szczególnie entuzjastycznie na hasło realizm magiczny. Fanka mleka z kawą i cynamonem, zielonej herbaty i kwaśnych jabłek. Ma bardzo dużo do powiedzenia, dlatego też bardzo często w towarzystwie obcych ludzi milczy jak zaklęta.

Właśnie tak jest. Lubię pisać zdecydowanie bardziej niż rozmawiać, a to co piszę, jest czasem bliskie, jednak najczęściej bardzo dalekie od recenzji. Wszystko zależy od czytanej książki. Opisuję  literaturę na swój wełniasty sposób, bo to po prostu jest ciekawsze... przynajmniej dla mnie, piszącej. To takie opowieści o książkach, choć nie zawsze o ich treści. Recenzje, ale również takie nie-recenzje, tak-emocje. Bo czytanie to przecież rzecz bardzo indywidualna.

Z czym możesz się na Wełniastym zetknąć?  

Z książkami, które potrafią skłonić czytelnika do zastanowienia się nad poruszanym przez nią tematem. Z tym co wymagające, z tym co piękne, z tym co poruszające, z tym co filozoficzne nieco, z tym co magiczne i z tym co fantastyczne. I Ty i ja mamy szeroki wachlarz możliwości. Są książki, które zmieniają ludzkie spojrzenie na świat. I zgodnie z zasłyszanym kiedyś "Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem" o tym mam nadzieję pisać.

Zapraszam, rozglądaj się śmiało. I wracaj tu, jeśli zechcesz (:
 
Zaczęło się w Trójmieście, dnia 11 lipca 2013 roku. I trwa po dziś dzień.